FLESZ Dzień Kobiet!

Dziś Dzień Kobiet, więc wszystkim naszym czytelniczkom najlepsze życzenia składa cała (męska) ekipa Ponglish.eu
Tym paniom, które już żyją w UK życzymy samych sukcesów i jak najmniej problemów związanych z życiem na obczyźnie, tym które dopiero się tu wybierają życzymy odwagi i wytrwałości, a wszystkim życzymy spełnienia marzeń, pełni miłości i oczywiście dużo pieniędzy (czy to funtów, czy to złotówek).

A skoro jesteśmy w temacie Dnia Kobiet, to nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie napisali paru zdań o tym dniu w UK. Brytyjczycy teoretycznie Dnia Kobiet nie obchodzą, teoretycznie gdyż święto to nie jest wpisane w żaden oficjalny kalendarz. Jednak w praktyce i na Wyspach panie mają swój dzień. A właściwie dni, gdyż tutaj nieco inaczej się świętuje. Mało kto praktykuje tradycyjne podarunki, czy kwiaty. Zamiast nich w wielu miejscach odbywają się różnego rodzaju konferencje, wystawy, koncerty, dyskoteki czy nawet manifestacje wszystkie mające za zadanie podkreślić ideę równosci płci i docenić kobiety. Wszystkie te wydarzenia odbywają się na przestrzeni kilku dni. Jeśli jednak chcielibyśmy pokusić się o wyznaczenie konkretnej daty, to musielibyśmy wybrać dwa terminy: 8 marca, gdyż niemal na całym świecie tego dnia obchodzone jest to święto i… 10 marca gdyż… tak się przyjęło na Wyspach i już. Jednak obie daty są raczej umowne, a Dzień Kobiet w UK trwa kilka dni, chociaż traktowany jest inaczej niż w Polsce.

Pozdrawiamy wszystkie czytelniczki
Michał, Marcin, Grzegorz

Michał
Założyciel i administrator bloga Ponglish.eu. Na co dzień mieszka i pracuje w Anglii. Borykał się z problemami które sam teraz opisuje na tej stronie. Zadawał w internecie pytania, na które dziś udziela odpowiedzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*