FLESZ Sylwester z Big Ben-em online!

Wczoraj przedstawiłem Wam nieco spokojniejszy, typowo brytyjski sposób spędzenia tej jedynej, wyjątkowej nocy w roku. Dzisiaj dla tych, którzy nie chcą, lub nie mogą wybrać się nigdzie na zabawę mam inną propozycję: Sylwester z jedną z największych Ikon Wielkiej Brytanii, czyli z wieżą, zegarem i dzwonem o pięknej nazwie Big Ben.

Więcej o samym Big Ben-ie przeczytacie w pierwszej i drugiej części artykułu Marcina.

Jeśli spędzacie dzisiejszą noc w domu, niezależnie czy to domówka, czy Sylwester przed telewizorem, możecie w kilka sekund przenieść się w miejsce gdzie bije serce Wysp Brytyjskich czyli wspomniany Big Ben. To tam właśnie każdego roku odbywa się „narodowe” odliczanie do północy, to tam dziesiątki tysięcy oczy patrzą na tarczę zegara i wskazówki zmierzające ku dwunastce, to tam równo o północy rozbrzmiewa dźwięk najsłynniejszego dzwonu i wreszcie to tam mają miejsce wielkie, piękne i bardzo głośnie fajerwerki!

Niestety ta oferta skierowana jest tylko do mieszkańców Wielkiej Brytanii, gdyż relację na żywo można obejrzeć w telewizji w BBC News i BBC 1. Dla tych, którzy mieszkają w UK a nie mają angielskiej telewizji (a takich osób jest sporo, np. ja), BBC przygotowało relację LIVE w internecie o tutaj >>

Jeśli ktokolwiek, kto mieszka w Polsce także chce przywitać nowy rok, jest na to szansa ale niestety z dwoma minusami: po pierwsze północ w Anglii to zaledwie godzina 23:00 w Polsce, a po drugie z przyczyn licencyjnych BBC online nie jest dostępne w Polsce (zaawansowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do transmisji poprzez serwery VPN – więcej w o VPN-ach w jednym z moich artykułów, o tutaj >>), a po drugie jakość transmisji będzie kiepska i bez głosu. Jaka to możliwość? Kamera online działająca 24/h skierowana na Big Ben-a. Znajdziecie ją na tej stronie >>

Jeśli zastanawiacie się czy warto, obejrzyjcie nagranie sprzed roku, ono wyjaśnia wszystko 🙂

Ja już teraz życzę Wam udanej, szampańskiej zabawy niezależnie czy w domu, czy gdziekolwiek indziej, a konkretne życzenia Noworoczne złożymy sobie jutro. 

Michał
Założyciel i administrator bloga Ponglish.eu. Na co dzień mieszka i pracuje w Anglii. Borykał się z problemami które sam teraz opisuje na tej stronie. Zadawał w internecie pytania, na które dziś udziela odpowiedzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*