Ponglish.eu – kilka słów

Oficjalnie strona Ponglish.eu istnieje od tygodnia. Powoli zbiera się grono czytelników, czyli Wy. Są pierwsze artykuły od poradników, przez informacje po ciekawostki. To oczywiście dopiero początek i zaledwie kropla w morzu potrzeb informacyjnych i naszych planów które chciałbym Wam częściowo zdradzić. A przede wszystkim w imieniu ekipy Ponglish.eu (którą w całości poznacie już niebawem) serdecznie i oficjalnie witam Was na naszej stronie.

Głównym celem tej strony jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym aspektów życia na emigracji w UK. Trzonem będą artykuły dotyczące codziennych problemów z jakimi zmaga się nowy emigrant, ale także i turysta spędzający tutaj swój urlop. Jednak na poradach nie zamierzamy poprzestać. Chcemy przedstawić Wam angielskie zwyczaje których znajomość znacznie ułatwi Wam adaptację w nowym miejscu. Chcemy przybliżyć Wam także tutejszą kulturę – muzykę, teatr, film, a także architekturę i historię. W przygotowaniu jest nowy dział „Czy wiesz że…” w którym przeczytacie wiele ciekawostek dotyczących Zjednoczonego Królestwa.

Wiele poradników obierze formę „krok po kroku”, postaramy się Wam jak najdokładniej przedstawić rozwiązanie poszczególnych problemów od założenia konta w banku po wynajem mieszkania. Chcemy przedstawić Wam informacje, których sami nie znaleźliśmy gdy zaczynaliśmy naszą przygodę z Wielką Brytanią.

Bardzo ważny dla nas jest dział „Start” czyli rozbudowywany poradnik początkującego emigranta. To w tym dziale znajdziecie najwięcej poradników szczegółowo opisujących pierwsze kroki na angielskiej ziemi.

To wszystko nasze plany na najbliższe tygodnie i miesiące. Oczywiście jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, pytania i propozycje. Nasze wpisy będą ukazywały się ze średnią częstotliwością jednego wpisu dziennie, chociaż oczywiście nie jest to sztywna reguła.

Zachęcamy do wspólnego odkrywania świata polsko – angielskiego życia. Zapraszamy do wspólnego odkrywania Ponglish-a 🙂

 

Michał
Założyciel i administrator bloga Ponglish.eu. Na co dzień mieszka i pracuje w Anglii. Borykał się z problemami które sam teraz opisuje na tej stronie. Zadawał w internecie pytania, na które dziś udziela odpowiedzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*