Ponglish w Oxfordzie

Nadszedł długo wyczekiwany przeze mnie dzień i za chwil kilka udaję się z dobrym duchem Ponglisha (moją żoną) na zasłużony wypoczynek. A że na miejsce urlopu wybraliśmy miasto które aż kipi Brytyjskością, jest to świetna okazja do kilku artykułów, fleszy, zdjęć a nawet filmów.

Oxford to stare miasto ze starym i znanym na całym świecie uniwersytetem, wieloma muzeami i niezliczonymi pubami. To miasto, gdzie żyli pisarze którym zawdzięczamy Władcę Pierścieni, czy Opowieści z Narnii, to miasto gdzie kręcono wiele scen do filmu Harry Potter. Dlatego właśnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni spodziewajcie się niezapowiedzianych newsów z tego miejsca – od artykułów po galerie. Zabieramy Was na wirtualną wycieczkę do pięknego zakątka Anglii.

Jeszcze w tym tygodniu spodziewajcie się kolejnego artykułu z cyklu Ikony Wielkiej Brytanii o… Oxfordzie właśnie, gdyż jeśli nie to miasto, to ja nie wiem które zasługuje na miano ikony. A poza tym przedstawimy Wam sylwetki dwóch znanych pisarzy, pokażemy jeden z najsłynniejszych angielskich pubów a jeśli się uda zabierzemy do niesamowitego Muzeum Historii Naturalnej.

Spodziewajcie się więcej, ale nie chciał bym już na wstępie akcji Ponglish w Oxfordzie zdradzać wszystkiego. My chwytamy za walizki i udajemy się na dworzec. Następny wpis już z Oxfordu, a może jeśli się uda, to z chwilowego pobytu w Londynie.

 

PS. Poniżej mała fotograficzna zapowiedź

Michał
Założyciel i administrator bloga Ponglish.eu. Na co dzień mieszka i pracuje w Anglii. Borykał się z problemami które sam teraz opisuje na tej stronie. Zadawał w internecie pytania, na które dziś udziela odpowiedzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*