The Complete Sherlock Holmes

Mnie to tylko wpuścić do księgarni, a niemal zawsze wyjdę z jakąś książką lub wynajdę coś co automatycznie ląduje na mojej liście „Must have”. Tak było i tym razem. Przechadzając się między regałami mojej ulubionej księgarni trafiłem na prawdziwą perełkę – pozycję obowiązkową dla fanów gatunku jak również fanów przygód najsłynniejszego detektywa wszech czasów.

Zakupiona przeze mnie książka została wydana w 2005 roku przez „ CRW Publishing Limited – Collector’s Library Edition” i nosi tytuł: „The Complete Sherlock Holmes”. Jest to zbiór wszystkich opowiadań o przygodach najsłynniejszego duetu Wielkiej Brytanii, czyli Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.  Zawiera ona wszystkie 56 krótkich opowiadań jak również cztery nowele: „Studium w Szkarłacie”, „Znak czterech”, „Dolina strachu” oraz „Pies Baskerville’ów”, które oryginalnie publikowane były na łamach: „Strand Magazine”. Dodatkowym smaczkiem jest fakt iż książka zawiera liczne czarno-białe ilustracje  autorstwa Sidneya Pageta, które pojawiły się w „Strand Magazine”.

Jeśli jesteście zainteresowani nabyciem tej książki możecie to zrobić tutaj:

https://www.panmacmillan.com/authors/arthur-conan-doyle/the-complete-sherlock-holmes

Marcin
Przedstawiciel młodej emigracji jednak nie w UK a... na Islandii! Wielka Brytania leży jednak w kręgu jego zainteresowań zwłaszcza wszelkie aspekty kulturalne i historyczne. Autor cyklu "Ikony Wielkiej Brytanii".

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*