Uczymy się języka angielskiego

Lubicie oglądać koty na YT? Pewnie że lubicie! A jeśli nie koty, to psy, śmieszne filmiki czy ciekawe vlogi. Praktycznie każdy z nas czasami obejrzy jakiś filmik w internecie, prawda? Ale zaraz! Miało być o języku angielskim! I będzie. Co prawda nie mam zamiaru uczyć Was tego języka bo i wiedzę mam za małą i akcent nie ten, ale chcę Wam dziś polecić trzy kanały na YT dzięki którym załapiecie podstawy angielskiego, poćwiczycie akcent i poznacie kilka podstawowych zasad wymowy które naprawdę ułatwią Wam życie w UK. Skoro macie czas na koty i wpadki w Mam Talent, znajdziecie i kilka minut dziennie na filmiki, które nie dość, że Was nie zanudzą, to czegoś nauczą. Zaczynamy naukę!

Stron, kursów, kanałów na YT i nauczycieli języka angielskiego jest w internecie multum. Jedni lepsi, drudzy gorsi. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja wybrałem dla Was trzy kanały na YT na których w przyjemny sposób poznacie podstawy języka angielskiego. Nie zastąpią one oczywiście tradycyjnej nauki z nauczycielem, ale pozwolą Wam opanować minimalne podstawy komunikacji w tym języku. A i osobom znającym angielski pozwolą doszlifować swoją wymowę.

Gettin’ English

Zacznijmy od kanału który zapozna Was z absolutnymi podstawami wyspiarskiego języka w sposób prosty, przyjemny i zrozumiały dla każdego. Wszystkie objaśnienia są w języku polskim więc nawet kompletny nowicjusz będzie w stanie zorientować się, co się dzieje.

Strona kanału to: www.youtube.com/gettinenglish Znajdziecie tam kolejne, ponumerowane lekcje. Oczywiście zachęcam do rozpoczęcia nauki od lekcji numer 1. Po więcej informacji i artykułów na stronę internetową: www.gettinenglish.com

Jeśli martwicie się Waszą znajomością, a właściwie nieznajomością języka angielskiego, ten kanał i ta strona www są właśnie dla Was. Gettin’ English znajdziecie także na Facebooku: www.facebook.com/user/GettinEnglish

Arlena Witt

Tę panią już znacie, jeśli śledzicie nasz profil na FB. Arlena ze swoimi lekcjami wystartowała całkiem niedawno, ale regularnie raz w tygodniu dodaje nowe filmy. Jej lekcje są krótkie i pozwalają poznać tajniki wymowy języka angielskiego. Przy okazji Arlena pokazuje różnice między brytyjską i amerykańską wersją tego języka. Jest to niezwykle przydatne, gdyż wiele angielskich słów wyłapujemy z filmów amerykańskich i przejmujemy tamtejszą wymowę. A jadąc do Anglii warto jednak uczyć się lokalnego akcentu i wymowy, prawda?

Arlena od lat uczy języka angielskiego i robi to naprawdę dobrze, co można zauważyć już po pierwszej jej lekcji. A szybko nauczy Was mówić skąd pochodzicie, żeby anglicy nie pomyśleli, że jesteście z Holandii czy, że jesteście lakierem 😉
Jej kanał znajdziecie pod adresem: www.youtube.com/jezykalnia a na Facebooku jest tutaj: www.facebook.com/pocudzemu

Ronnie English Lessons

Ostatnia propozycja może przyprawić niektórych czytelników o zimne poty, gdyż nauczycielka z filmików jest angielką i… niestety nie mówi po polsku! Ale bez obaw. Jej lekcje są tak prowadzone, że nawet nie znając „ni w ząb” języka można po kilku chwilach zorientować się o co chodzi.

Ronnie uczy języka angielskiego w sposób naprawdę przystępny, często posługując się tablicą na której rysuje wykresy, tabelki itp. Nieoceniona korzyść płynąca z jej lekcji to wymowa i akcent, gdyż Ronnie  posługuje się językiem angielskim codziennie od pobudki do zaśnięcia. Pierwsze chwile z jej kanałem mogą być trudne, ale jeśli poprzedzicie je kilkoma lekcjami języka angielskiego, śmiało możecie próbować swoich sił z Ronnie. Zresztą, nawet jeśli niewiele zrozumiecie, przynajmniej osłuchacie się z językiem. A to naprawdę ważne!

Kanał Ronnie na YT: www.youtube.com/EnglishLessons4U

Nauka języka to podstawa!

Powyższe propozycje oczywiście nie pomogą Wam same w sobie. Nic nie zastąpi Waszej osobistej nauki i codziennego powtarzania. Jeśli jednak połączycie Wasze regularne lekcje z nauką wymowy o gramatyki na powyższych kanałach, jesteście w stanie dość szybko opanować podstawy języka na tyle, by móc bez strachu wyjść do sklepu pierwszego dnia po przylocie do UK. Zatem… powodzenia!

 

Michał
Założyciel i administrator bloga Ponglish.eu. Na co dzień mieszka i pracuje w Anglii. Borykał się z problemami które sam teraz opisuje na tej stronie. Zadawał w internecie pytania, na które dziś udziela odpowiedzi.

1 Komentarz

  1. Ja czy ktoś z was kiedyś słyszał o angielskim metodą dziecka? Oczywiście dla sprostowania my dorośli mamy łatwiej w tej nauce, bo możemy czytać i więcej rozumiemy. Tylko zastanawiając się nad tą metodą dzieci najpierw uczą się mówić później gramatyka. Polecam serdecznie taką metodę nauki. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*